Loading...
Solution Architect (m/ž)
ŠKODA AUTO DigiLab

Hledáme technicky zdatného analytika či architekta, který bude v rámci ŠKODA AUTO DigiLab, zodpovědný za technické řešení nových i stávajícíh projektů, tj. Citymove, BeRider a další.

Budete se věnovat analýze a tvorbě architektury pro nová řešení, rozvoji stávajících řešení, plánování integrace mezi našimi již existujícími (a připravovanými) projekty.

Hledáte-li příležitost, kde se budete podílet na unikátních a smysluplných projektech, toto je pro Vás ta správná volba.

Co budete dělat
  • Tvorba detailní funkční specifikace;
  • Domýšlením případů, které nemusí být zřejmé na první dobrou a tím při projektu předcházet technickým problémům v průběhu vývoje;
  • Prezentace navrženého řešení vývojovému týmu, zadavateli i ostatní členům týmu;
  • Podpora vývojového týmu v průběhu vývoje a testů;
  • Podpora testerů v průběhu testování;
  • Aktualizace dokumentace;
  • Komunikace s členy vývojového týmu;
  • Schopnost se domluvit s vývojáři i zbytkem světa;
  • Aktivní účast na celém procesu dodávky řešení v rámci agilního týmu;
  • SPOC pro vývojový tým;
  • Podílení se na plánování práce a alokací;
Co budete potřebovat
  • 3+ roky pracovních zkušeností v IT (např. developer, architect, analyst);
  • Silné porozumění nejnovějším technologiím a vývojovým rámcům;
  • Schopnost komunikovat a řešit technologické problémy s lidmi bez technologických znalostí;
  • Dobré porozumění obchodní stránce softwarových produktů (rozpočet, časová osa, obchodní model);
  • Znalost REST API a HTTP/S protokolu;
  • Schopnost návrhu REST API výhodou;
  • Znalost UML;
  • Zkušenosti s životním cyklem vývoje systémů (SDLC);
  • Znalost waterfall a agility (plánovaní Sprintů, backlog management, user stories, incremental releases);
  • Dobrá znalost nástrojů, jako jsou JIRA, Trello, GIT
  • Vynikající komunikační a prezentační dovednosti, včetně porozumění publiku
  • Pokročilá psaná a mluvená angličtina, čeština je výhodou
Náš tým
Poznejte lidi, kteří by mohli být vašimi novými kolegy
Daniel Ondrůj

V oblasti vývoje software jsem více jak 8 let, kdy jsem především pomáhal startupům budovat jejich sny. Mým hlavním zaměřením byl vývoj backendu a mobilních aplikací. Začal jsem jako iOS vývojář a postupem času se posunul do role projektového manažera. Jsem nadšený z příležitosti využít a dále rozšiřovat mé znalosti a zkušenosti jako Software Architect ve ŠKODA AUTO DigiLabu. Můj zájem o technologie implementované do automobilů zde perfektně zapadá.

Jakub Macháček

Už od mala mě zajímalo, jak věci fungují, každé drobné věci jsem se snažil přijít na kloub a vždy mě bavilo hledat nové postupy a navrhovat nová řešení. To mi zůstalo i v dospělosti a s postupem času se z drobností staly velké projekty. V průběhu posledních několika let jsem působil jako designer a systémový analytik v top telekomunikačních firmách v Evropě. Začal jsem se pohybovat v oblasti product developmentu a stál jsem u zrodu několika úspěšných projektů, které jsme v rámci týmu dokázali přenést z pouhé myšlenky na papíře do reálného provozu. Vždy jsem se snažil přicházet s inovativním řešením, a i to byl jeden z důvodů, který mě přivedl do ŠKODA AUTO DigiLab, kde se potkávají inovace s realitou a tím si tak plním svůj sen.

HR person